Když styl mluví

K ženě patří styl.  

JEJÍ STYL.

Slovo „její“  je na první místě. O jaký jde styl,  je druhořadé, podstatné je KDO JE TA ŽENA. Takto přemýšlím, vždy když pozoruji ženy okolo sebe. Na jednáních, ve firmách, na chodbě, při nákupech, na ulici. Kdo je ta žena, co svým stylem říká.

Až si svůj styl budete tvořit, přemýšlet o něm, měnit jej nebo jej hodnotit jinou ženu, vždy myslete na to, že to je styl jedné konkrétní ženy a ona skrz něj vypráví svůj příběh. A ty příběhy jsou velmi zajímavé, vzrušující, smutné, odvážné. To vše se dozvíte, pokud dáte stylu příležitost být víc než jen kouskem oblečení a dobrým make-upem.

Styl totiž mluví.

 STYL  beze slov řekne o ženě víc než její obsáhlý životopis.

Styl o vás prozradí KDO jste a JAKÁ jste. A je jedno, jestli ten styl máte, tříbíte jej a pečujete o něj nebo si myslíte, že žádný styl nemáte anebo se stylem ani nechcete zabývat. Vždy totiž nějaký styl máte a on za vás promlouvá!

Každý den si všímám žen. Těch, které potkávám v práci, cestou na školy, při nákupech nebo je jen míjím. Nejraději pozoruji ženy na ulici nebo v kavárně. Přijdou mi nejpřirozenější, nejméně se hlídají. Hlídáme. Taky to tak mám. Jdu po ulici a občas mluvím sama se sebou, přehrávám si v hlavě nepříjemnou situaci ze včerejška a zpětně se zlobím, že neřekla něco jiného nebo si vzpomenu na ranní vstávání svých dětí a rozesměju se. V kavárně u dobré kávy a s krásným výhledem jsem uvolněná. A když přijde má kamarádka, tak asi upřímně povíme co si skutečně myslíme. O čemkoliv o komkoliv.

Miluju kávu, kavárny a pozorování lidi. Hlavně žen. A mou vášní je móda. Ideální kombinace už 20 let.  Pro mě.  Pozoruji, jak náš ženský styl kopíruje naše nálady, naše životy i změny, kterými procházíme. Náš věk.  A čím víc jsem se blížila ke své čtyřicítce, tím víc jsem si začala všímat žen,  jako jsem já. Čtyřicátnic, pak padesátnic.  Jaké jsou, jak vypadají, jak na mně působí? Co mě čeká? Můžu se inspirovat? A viděla jsem ženy úžasné, okouzlující, výjimečné, krásnější než kdy předtím, nestárnoucí . Ale taky smutné, nevěřící si, unavené i takové, co to asi vzdaly, protože na nich už přeci nezáleží.

 A jak se to pozná?

Je to jejich STYL, který promlouvá. Promlouvá beze slov. Promlouvá na každého.  I na ně samotné.

Jak? Vídám pravidelně ženu uvězněnou v jednom svetru, protože uvízla v jedné své životní situaci, kterou ji svetr připomíná. A nemůže z ní ven, nechce změnit ji ani ten svetr. Jindy jdu po ulici a potkám ženu, která má kalhoty, košili, je jemně nalíčená, učesaná a usmívá se. Jde pomalu, divá se kolem sebe a když ji zazvoní telefon, tak se začne smát a radostně někoho zdraví. Zastaví se u květinářství. A já cítím, že je spokojená, vnímám její krásu, vnitřní krásu, lehkost a jednoduchost stylu. Bílá košile a tmavě modré kalhoty jsou jednoduché, čisté linie, protože ona víc nepotřebuje. A vnímám, že má skutečně dobrý den. Je to samozřejmě můj pohled, můj pocit z této ženy a je na povrchu, ale tak to těch prvních 20 vteřin je. Takto nás vnímají ostatní lidé. Prvních 20 vteřin promlouvá. Přijměme to.

Pak potkám jinou ženu. Má krásné šaty, dokonale nalíčená, podpatky, kabelku co je můj sen, aktovku s tabletem, letmo pozdraví tu první ženu a rychle kráčí dál. Jen co dokončí jeden hovor, hned bere další. Ani si nevšimla, že prošla kolem květinářství. A všichni co ji vidíme víme, že je úspěšná, má práci snů a svou kariéru a určitě bude finančně nezávislá a její den je nabitý.  Usměji se a fandím ji. Znám tento styl i ten sen.

A v tom zpozoruji třetí ženu, jak vychází z květinářství a vede za ruku své malé dítě, které se ji snaží zase utéct zpět. Nemluví, jen kroutí hlavou na znamení „Ne, už dost“. Má rifle, tričko, sportovní bundu a není namalovaná. A vidím, že je trošku nevyspalá, trošku unavená a moc času na sebe nemá.

Tak mě ty tři ženy zaujaly, že jsem si ani nevšimla té čtvrté, která v tichosti prochází kolem vás, nese tašku, asi s nákupem. Tak tiše prošla kolem, že ani ni nevíte, co má v tu chvíli na sobě, ani jak vypadá.

             

Styl komunikuje beze slov.

 ____________________

                                                                                                             

Žádnou z žen neznám, přesto o každé už něco vím.  Pozoruji a nehodnotím. Jen nechám na sebe promlouvat jejich styl.  To jak se o sebe starají nebo vůbec ne, kolik času si asi tak věnují, jakou pozornost dávají výběru svého oblečení, na čem jim u toho záleží.  Jak si upravují vlasy  i jaké oblečení si vybírají. Nebo jak je jim to všechno jedno. Jak stojí, jak gestikulují, jak se smějí nebo mračí.  Někdy mám pocit, že čtu i jejich sny a kým by chtěly být.

 

TAK TO JE TEN STYL.

Každá z žen jej má. 

Styl, který mluví o nás ženách beze slov.

Styl, který se nám propisuje do tváře.

Styl, který je v našich gestech.

Styl, který je schovaný v našich slovech.

Styl, kterým o sebe pečujeme.

Styl, který je v našem oblečení.

Styl, který je v našich myšlenkách.

Styl, který je v našem srdci.

Styl, jakým žijeme svůj život.

Tento styl je tím pravým  STYLEM.

A vnímám, jako velmi důležité pro ženy, zabývat se aspoň chvíli svým stylem. Především těch, kterým již bylo čtyřicet. Náš styl je spojen s tím, kým právě jsme. V jakém fázi svého života se nacházíme. Jaký životní styl vyznáváme. Co jsme prožily a jak jsme s tím naložily. A je na nás, kolik toho prozradíme okolí, co jim dovolíme a jak z nás přečíst. A my máme jednu fantastickou výhodu. Čím jsme totiž starší, tím víc dokážeme být samy sebou. Už prostě nehrajeme hry, na to, že chceme být někým. MY UŽ NĚKÝM JSME!  Jsme samy sebou.  Taky už nemusíme být tím, kým nás chtěli mít, ale tím, kým my samy chceme být. SAMY SEBOU. A je fajn to světu říct beze slov. Čtenářů je kolem dost.

Začněte objevovat svůj styl, najděte jej v sobě a dovolte mu se ukázat.

_____________________________________

Ale než začnete otevírat své skříně, prohlížet módní časopisy, kupovat knihy o stylu nebo navštívíte svůj oblíbený obchod či zavoláte kadeřníkovi, sedněte si a popovídejte si samy se sebou. Protože na svou oblíbenou barvu přijdete, střih co vám sluší objevíte, jak kousky oblečení nakombinovat to se naučíte a jak a kde dobře nakupovat si přečteteale sebe  poznat můžete jen vy sama. Je také možné, že to jste si o sobě myslely ve třiceti, už ve čtyřicet neplatí. Můžu vám říct podle sebe, že to URČITĚ NEPLATÍ. Je to lepší a rozhodně jiné. I to co vám teď sluší může být jiné, i to v čem se cítíte dobře bude jiné. Prostě jste dospěla do věku, kdy jste ŽENA. Se svou vnitřní i vnější krásou. Je to váš život co z vám promlouvá. To tam ve dvaceti nemáte a mít nemůžete.

Pokud váháte,  jak to vše udělat, jak se poznat a jak postupovat, napsala jsem e-book Tajemství  ženského stylu (ještě jej nemám, píšu tento článek jen v rámci PZP komunity, připraveno na tento týden). 

A pokud se do toho pustíte a zjistíte, že máte rozpor mezi tím, kým jste a tím jak vypadáte, co si oblékáte a jakým stylem promlouváte, tak to změňte!

Vylepšujte, měňte, odhazujte a zkrášlujte. Sebe i váš šatník. Je to vzrušující a zábavné.

Buďte elegantní nebo sportovní. Romantické nebo rockerky. Přírodní nebo noblesní. To záleží na vás. Všechno je správně, pokud jste to skutečně vy a cítíte se v tom svobodně a spokojená sama se sebou. Ukažte svou krásu.

Objevte svůj styl a propište jej do všech částí svého života.

Bude se vám žít lehce a jednoduše.

Protože to budete  vy.

________________

A hlavně, užívejte si to. Nový šatník, nový účes i svůj věk.

Andrea H.

Když styl mluví

Baví mě inspirovat ženy 40+, 50+ k tomu, aby právě v tomto věku ukázaly svou přirozenou krásu, objevily ženskou eleganci, našly svůj styl, správně o sebe pečovaly a porozuměly samy sobě i svému tělu. Dodávám jim odvahu, aby byly hrdé na svůj věk. Můj příběh si přečtěte tady >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.